چاپ هولوگرام

||چاپ هولوگرام
چاپ هولوگرام 2019-02-03T23:12:44+03:30

چاپ هولوگرام

چاپ هولوگرام:

چاپ هولوگرام سالیان سال است که به یکی از مهم ترین و متداول ترین ابزارهای تأمین امنیت اسنادی همچون بلیط، چک و اوراق بهادار تبدیل شده است. در طی این سال ها و همگام با پیشرفت تکنولوژی شاهد اضافه شدن خصوصیات و ویژگی های شگفت انگیزی به هولوگرام ها بوده ایم که آنها را به بهترین گزینه برای حفظ امنیت اسناد و مدارک و جلوگیری از جعل آنها خواهد بود. برای شمار کثیری از شرکت ها هولوگرام هایی طراحی کرده ایم که علاوه بر حفظ و تقویت هویت برندشان، امنیت آنها را در برابر اقدامات جعل و کلاهبرداری تضمین می کنند. هولوگرام ها را می توان به دو دسته کلی تقسیم کرد:

چاپ هولوگرام تصویر ثابت: در چنین چاپ هولوگرام هایی شاهد نقش بستن یک تصویر یا لوگوی ثابت بر روی تمامی هولوگرام ها هستیم.در این هولوگرام غالباً از یک طرح اختصاصی استفاده می شود و مشتریان عموماً از این هولوگرام برای حفظ امنیت اسناد شرکتی خود بهره می گیرند.
تصویر تکرار شونده: این چاپ هولوگرام درست مانند یک رول کاغذ دیواری است که تصویری در آن تکرار شده تا یک الگوی خاص پدید آورد. مزیت اصلی چنین هولوگرام هایی این است که می توان به راحتی یک شکل خاص را از دل آن ها بیرون کشید و در نتیجه تنوع آنها بسیار زیاد خواهد بود. در چنین شرایطی هزینه های اولیه تولید هولوگرام تنها بر دوش یک مشتری نخواهد بود و بین چند سفارش سرشکن می شود تا برای کاربران و شرکت های نه چندان بزرگ مقرون به صرفه باشد.
هر یک از این دو گروه را می توان از لحاظ گرافیکی به دسته های متفاوتی تقسیم کرد:

چاپ هولوگرام دو بعدی: یک تصویر دو بعدی ثابت که با تغییر دادن موقعیت آن نسبت به منبع نور می توانیم شاهد تغییر رنگ آن باشیم.
چاپ هولوگرام سه بعدی: با اضافه شدن بعد سوم لایه های موجود در طراحی و چاپ هولوگرام عمق می یابند.
دوبعدی/سه بعدی: ترکیبی از یک تصویر ثابت دو بعدی و عمق سه بعدی
ماتریس نقطه ای: این نوع چاپ هولوگرام تا حد زیادی به چاپ هولوگرام های دو بعدی شباهت دارند با این تفاوت که جزئیات به کار رفته در طراحی آنها پیچیده تر است و از آن میان می توان به ریز متن های میکرو (microtext) اشاره داشت.
رنگ های ثابت: امروزه می توان چاپ هولوگرام را به گونه ای طراحی کرد که برخی از رنگ های به کار رفته در آن با تغییر زاویه دید بیننده ثابت و بدون تغییر باقی بماند و برخی از رنگ ها تغییر کند. استفاده از این نوع چاپ هولوگرام یکی از بهترین روش ها برای پیشگیری و مبارزه با جعل اسناد محسوب می شود.
هولوگرام های دو بعدی/سه بعدی رایج ترین نوع هولوگرام هستند، در این هولوگرام ها دو یا چند تصویر به کار رفته که با تغییر زاویه دید یکی از این تصاویر قابل رویت خواهد بود و یک افکت چند رنگی، چند سطحی خاص و منحصر به فرد خلق می کنند، در چنین حالتی فرد گمان می کند یک یا دو لایه گرافیکی بر روی سطح هولوگرام شناور شده اند و هولوگرام عمق می یابد.

چاپ هولوگرام تصاویر پنهان: این تصاویر تنها در زوایای خاصب قابل مشاهده می باشند و در نتیجه ابزاری هوشمندانه و بی نظیر برای تشخیص اصالت و اعتبار یک محصول به شمار می رود.
ریز متن های میکرو و نانو: می توان متن هایی با سایز ۵۰ تا ۱۵۰ میکرون را در دل هولوگرام های ماتریس نقطه ای جا داد. اگر سایز متن کمتر از ۵۰ میکرون باشد عنوان ریزمتن نانو به آن اطلاق می شود که برای مشاهده آن به میکروسکوپ نیاز است و یک ابزار معرکه برای پنهان ساختن نوشته های روی هولوگرام تلقی می شود.
تصویر وارونه: این نوع هولوگرام در واقع یک افکت دو یا سه کاناله از هولوگرام های دو بعدی/سه بعدی است که در زوایای دید مختلف تصاویر متفاوتی را به نمایش می گذارند. ترکیب تصاویر دو بعدی/سه بعدی و وارونه یک افکت تصویری حیرت آور خلق می کند.
تصاویر پنهان قابل رویت با لیزر (CLR): با کمک یک دستگاه ساده لیزر می توانید اعتبار و اصالت هولوگرام های حاوی تصاویر پنهان را بررسی کرد. این نوع هولوگرام بر دو قسم است:
دینامیک (پویا و متحرک). در این هولوگرام ها بخش هایی به کار رفته که تنها با استفاده از دستگاه لیزر قابل رویت خواهند بود. زمانی که دستگاه لیزر بر روی سطح هولوگرام حرکت می کند، تصاویر متحرک بر روی صفحه نمایان می شود.
مولتی گرید. با حرکت دادن دستگاه اعتبار سنج چاپ هولوگرام تصاور مشخص و معینی نمایان می شوند.
می توان تصاویر پنهان را به عنوان بخشی از چاپ هولوگرام به کار بست.

چاپ هولوگرام حرفه ای

تولید و چاپ هولوگرام و چاپ انواع برچسب امنیتی هولوگرام، بارکد، پلمپ تخریب شونده

شرکت بعد نگار ایرانیان به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های فعال در حوزه تولید و چاپ هولوگرام در منطقه شناخته شده است. این شرکت به پشتوانه توان نیرو های متخصص توانسته است به جایگاه والایی در میان شرکت های فعال در حوزه هولوگرافی دست پیدا کند. این جایگاه با توجه به توان بالای اعضا و کارکنان این مجموعه هدف نهایی مجموعه تلقی نمی شود و از این رو این مجموعه در تلاش است تا به جایگاه قابل قبولی در حوزه خدمات هولوگرافیک در سطح دنیا دست یابد.

خدمات ارائه شده در این مجموعه بسیار گسترده بوده و میتواند در حوزه های امنیتی نیر مورد استفاده قرار گیرد برچسب امنیتی و بارکد های گوناگون ، اوراق و اسناد امنیتی از جمله خدمات قابل ارائه توسط این مجموعه است. که می تواند موارد کاربرد متعددی داشته باشد.

ضرورت چاپ هولوگرام

جعل و کلاهبرداری ضررات بی شماری برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان به دنبال دارد. تولید کنندگان با وجود این کلاهبرداری ها با مشکلات بسیاری در بخش سرمایه گذاری رو به رو می شوند و مصرف کنندگان از حق طبیعی شان یعنی کیفیت محصول و ضمانت اجرایی آن محروم می شوند.
جعل و کلاهبرداری همواره از نخستین روزهای معاملات وجود داشته است اما تکنولوژی و کمبود مقیاس های متعدد در بخش های اجرایی، تولید و سود محصولات باعث رشد آن شده است. تولید کنندگان وجوه مالی، پاسپورت ها، گواهینامه های رانندگی و برند های معروف محصولات از آثار تخریب کننده جعل و کلاهبرداری آگاهی کامل دارند.
برچسب های تولیدی شرکت بعد نگار ایرانیان امکان جعل از محصولات و برندهای ناب در بازار خرید و فروش را از بین می برد. جلوگیری از جعل اسناد و محافظت ازآن ها با تولید برچسب های هولوگرامی سه بعدی امکان پذیر شده است. با هولوگرام های سه بعدی مشتریان اطمینان کافی از ایمنی و کیفیت محصولات به دست می آورند.

چاپ هولوگرام خود تخریب

هولوگرافی به چه معناست؟

هولوگرافی فرآیندی است که در آن اطلاعات سه بعدی بصری ضبط ،ذخیره و مجددا بازبینی می شود. برخی از برچسب های هولوگرافی در ماشین های بارکد خوان برای اثبات اصل بودن محصول در زمان بازخرید و یا تایید تصادفی محصولات در بازار مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه و برچسب های هولوگرامی در کل مجموعه ای ایمن را به وجود می آورند.
یکی از ویژگی های منحصر به فرد برچسب های هولوگرامی قابلیت تشخیص و مشاهده صحنه ها و رنگ ها در زوایا و عمق های متعدد است .این جلوه های رنگی از ریز ساختارهای موجود در برچسب های هولوگرامی نشات می گیرد که به نوبه ی خود باعث انکسار نور می شود.
از دیگر ویژگی های برچسب های هولوگرامی می توان به ساختارهای نوری پیچیده ی آن اشاره کرد. این الگوها اطلاعات مرتبط به عمق و ظاهر فوتوگرافی تصویر را بازگشایی می کنند. برای ساخت برچسب های هولوگرامی اصلی به ابزار نوری دقیق، لیزر و مواد خاصی نیاز است. برخی از تصاویر هولوگرامی “مخفی” تنها در شرایط نوری خاصی قابل مشاهده هستند. بعد از ساخت هولوگرام اصلی تولید انبوه تصاویر در فرمت های متعدد امکان پذیر خواهد بود.
اگر در جستجوی راهی برای محافظت شرکتتان از جعل و دادن اطمینان کافی به مشتریان از لحاظ ایمنی محصول هستید می توانید با مشاوران ما تماس حاصل نمایید.

چاپ هولوگرام اختصاصی

کاربرد هولوگرام ها بر روی محصولات

  •   ایجاد اطمینان خاطر در مشتریان به سبب اصل بودن محصول
  •  افزایش و یا حفظ میزان فروش محصولات با کاهش میزان جعل و کلاهبرداری
  •  افزایش جلوه های زیباشناختی در محصولات و بسته بندی آن
  •  جلوگیری از جعل و کلاهبرداری محصول
  •  فراهم سازی اطلاعاتی بر روی هولوگرام برای هر گونه پیگیری از اصل بودن محصول
  •  ایجاد شواهد و مدارکی مستند برای جلوگیری از هر گونه ادعاهای بعدی
  •  در نمونه های چاپی مانند کارت های شناسایی و وجوه نقد ،تنها اطلاعات شخص بر روی هولوگرام ثبت می شود.
  • بهترین هولوگرام های با کیفیت با درجه ی بالایی از ایمنی در محصولات ،بسته بندی و اسناد و مدارک در این شرکت ارائه می شود. این هولوگرام های امنیتی به طورگسترده ای برای محافظت از محصول و جلوگیری از هر گونه کلاهبرداری به کار برده می شوند.

تمام این موارد قیمتی ثابت دارند که به میزان سفارش شما بستگی پیدا خواهد کرد. همچنین نوع ساده فویل و رنگ نقره ای ارزانترین و بهترین انتخاب است. رنگهای طلایی سبز یاسی و … همچنین نوع طرح دار فویل مانند Void یا کنسل باطل گرانتر است

هر چه تیراژ شما بیشتر باشد هزینه های جانبی هولوگرام ( قالب برش ، ویرایش و… ) و تولید مستر هولوگرام که.همان کلیشه اصلی لیزر طرح شما است و … بروی قیمت هر برچسب هولوگرام کمتر و ارزانتر خواهد شد .

هزینه تولید ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ عدد هولوگرام به همین دلیل گران میشود. در صورتیکه در تیراژ بالا از یک لیبل ساده که چاپ رنگی دارد شاید کمتر شود

ابعاد در دو قسمت از تولید تاثیر گذار است :

تولید مستر یا کلیشه هولوگرام : میزان تابش لیزر به ابعاد برچسب تکی شما بستگی دارد.مثلا سایز ۲*۲ سانتیمتر باشد یا ۴*۴ مشخص است .میزان تابش لیزر در ۴*۴ تقریبا دو برابر و همچنین میزان نیکل و مواد شیمیایی بیشتری نیاز دارد.
میزان مواد تولید : منظور میزان فویل ، چسب ، کاغذی است که برای.تولید ۴*۴ دقیقا دو برابر است. پس هر چه سایز کوچکتر ارزانتر البته در تیراژ بالای ۵۰۰۰۰ تفاوت قیمت مشخص تر است.

شما در سفارش اختصاصی هولوگرام یکبار نیاز به طراحی هولوگرام خواهید داشت. که این خود میتواند طراحی ساده و یا طراحی پیچیده باشد.

قاعدتا طرحهای پیچیده دارای طرح خاص و دارای افکت های بیشتری هستند .که در برابر جعل بسیار قوی و یا غیر ممکن است البته در ظاهر ، در واقیت شما اگر طرح اصلی را با دو ماشین لیزر.(دات ماتریکس) یا حتی.با یک لیزر دویار اجرا کنید به هیچ وجه یکسان نخواهند بود . البته در.ظاهر شبیح هستند که اگر حرفه ای باشید متوجه خواهید شد تفاوت را .

پس طرح ساده و ابعاد کمتر ارزانتر است البته در ابعاد تا سایز ۳ سانتی متر تفاوت قیمت مستر تنها در طراحی است : امنیتی ، فوق امنیتی ، سری.

ارتباط از طرق واتس آپ